Aktualności

Pasowanie na ucznia klasy I

12 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami. Uczniowie klas 0-3 wraz z rodzicami uczniów klasy pierwszej zgromadzili się, by uroczyście przyjąć do grona uczniów naszych młodszych kolegów. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Były popisy śpiewu, recytacji i wiedzy. Ich występy i zaangażowanie spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, a małych artystów nagrodzono gromkimi brawami. W drugiej części, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami i przyjaciółmi. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Maria Łyko dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Po oficjalnej części uroczystości rodzice zorganizowali dla nowo pasowanych uczniów i gości wspaniały poczęstunek.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

  • „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” – to hasło tegorocznych obchodów

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października od 1992 roku. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego.

Tegoroczne hasło obchodów podkreśla, że zdrowie psychiczne jest podstawowym prawem człowieka dla wszystkich ludzi. Każdy, kimkolwiek i gdziekolwiek jest, ma prawo do najwyższego osiągalnego standardu zdrowia psychicznego. To prawo do ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia psychicznego, prawo do dostępnej, akceptowalnej i dobrej jakości opieki zdrowotnej oraz prawo do wolności, niezależności i włączenia do społeczności.

Zachęcamy do odwiedzenia strony:

https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/swiatowy-dzien-zdrowia-psychicznego-2023

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

W dniu 13 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata, która promuje działania na rzecz poszanowania środowiska. W zbiórce uczestniczyły klasy od 0 do VIII pod opieką nauczycieli i wychowawców klas. Każdy uczeń otrzymał rękawiczki jednorazowe, a każda grupa worki. Uczniowie sprzątali plac szkolny i jego najbliższe otoczenie. Udział w Akcji był doskonałą okazją do pogadanki z uczniami na temat prawidłowej segregacji śmieci i jak ważne jest umiejętne gospodarowanie odpadami. Dzięki pięknej i bardzo słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie. Udało się zebrać 2 worki plastiku, 2 worki szkła i 2 worki mieszanych odpadów. Wydarzenie to utrwaliliśmy dokumentacją fotograficzną.

Uczniowie sprzątają świat

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Dnia 23 czerwca po uroczystej Mszy Świętej odbyła się akademia podczas której uczniowie klasy 8 przedstawili krótką historię a następnie uczniowie z klasy 7 pożegnali absolwentów naszej szkoły. Po pożegnaniach głos zabrała Pani Dyrektor i wręczyła nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom. Po czym wszyscy udali się ze swoimi wychowawcami do klas odebrać pozostałe świadectwa.

Życzymy udanych wakacji!

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023

Wycieczka do Zamościa kl. I-III

W poniedziałek 19 czerwca 2023r. odbyła się wycieczka do Zamościa uczniów klas 1-3. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zamojskiej twierdzy. Pan przewodnik opowiedział nam o początkach fortyfikacji otaczającej miasto, a następnie oprowadził nas po największym z bastionów. Kolejno wyszliśmy na zewnątrz, gdzie czekała na nas niespodzianka – wystrzał z prawdziwej armaty. Jeden z uczniów został wybrany na pomocnika. Musiał przynieść akcesoria potrzebne do jej odpalenia. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się wszystkim czynnościom. Zdziwiliśmy się, dlaczego pan wkłada do lufy siano. Wyjaśnił nam, że to po to, aby narobić więcej hałasu. Gdy skończył wypełniać armatę, kazał się daleko odsunąć i otworzyć buzię. Następnie poprosił chłopca, aby pomógł mu ją podpalić (był naprawdę dzielny). Nagle ziemia zadrżała i rozległ się straszny huk! Nikt nie spodziewał się, że to będzie aż tak efektowne. Niektórzy się wystraszyli, lecz gdy dotarło do nich co się właśnie wydarzyło, wszyscy zaczęli się śmiać. Po udanym zwiedzaniu wyruszyliśmy na spacer po Starym Mieście, podczas którego pan przewodnik przybliżył nam krótką historię tego miejsca. Mieliśmy też chwilę na odpoczynek, bo większość była już trochę zmęczona. Zainteresowani natomiast mogli kupić pamiątki i zrobić sobie zdjęcie na schodach ratusza.

Po obiedzie skierowaliśmy się w stronę zamojskiego zoo. Pogoda dopisywała, więc przechadzka i oglądanie zwierząt sprawiały dużo radości. Nikt nie mógł odpuścić sobie zdjęcia przy fotościance z lemurami. Nie było także takiego zwierzęcia, które nie zostało choć raz ujęte na zdjęciu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy, lamy, węże oraz rozmaite gatunki małp.

Zmęczeni, ale bardzo podekscytowani wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Wycieczka – pełna różnorodnych, ciekawych i pouczających atrakcji – bardzo się wszystkim podobała.

 

Zwiedzamy Zamość

Wycieczka klas IV-VIII nad Solinę

Dnia 13 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli
w wycieczce szkolnej nad Solinę.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer po Zaporze Solińskiej.  Jej długość wynosi 664 m. Spiętrzone wody Sanu i Solinki tworzą piękne i malownicze jezioro z licznymi wysepkami i zatokami. Podziwialiśmy tam okoliczne krajobrazy z zielonymi wzgórzami oraz pływające tuż przy zaporze ryby. Zapora jest najwyższa w Polsce i ma 82 metry. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na przejazd nad Jeziorem Solińskim nową Kolejką Linową. Po dotarciu kolejką udaliśmy się na wieżę widokową z której można było zobaczyć całą piękną okolicę i zrobić zdjęcia pamiątkowe.

W oczekiwaniu na kolejną atrakcję był czas na zakup pamiątek jak również czas na udanie się do kawiarenki aby coś zjeść. Następnie udaliśmy się na godzinny rejs statkiem Komandor. Podczas rejsu kapitan statku opowiadał o historii tych terenów i ciekawostkach z nim związanych. Podziwialiśmy urozmaiconą linię brzegową oraz najpiękniejsze i najdziksze zakątki „Bieszczadzkiego Morza”. Z głośnika dobiegały dźwięki piosenek związanych z Bieszczadami np. „Zielone wzgórza nad Soliną”- Wojciecha Gąssowskiego.

Piękne krajobrazy i atrakcje sprawiły, że wycieczka była bardzo udana, a zielone wzgórza nad Soliną na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Gminny Konkurs Sportowy „Baw się z nami”

7 czerwca 2023 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Groblach odbył się Gminny Konkurs Sportowy „Baw się z nami”. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klasy II i III. Dzieci miały do wykonania przeróżne ćwiczenia sprawnościowe takie jak: sztafeta, dodawanie skoków, zmiana piłek, rzuty do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały do bramki. Ze względu na deszczową pogodę zawody te odbyły się na sali gimnastycznej.

Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce za co serdecznie gratulujemy!