Wyjazd do kina na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Dnia 18 października 2018 roku w naszej szkole został zorganizowany przez wychowawców wyjazd dla uczniów klas VI – VIII do kina Helios w Stalowej Woli na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, inspirowany powieścią Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303”.

Jest to prawdziwa historia polskich lotników, początkowo niedocenianych i wyśmiewanych przez pilotów Królewskich Sił Powietrznych wielkiej Brytanii. Jednak w niedługim czasie asy przestworzy utworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych w walce z Niemcami.

Jest to opowieść o bohaterstwie, ponadprzeciętnych umiejętnościach i niezwykłym patriotyzmie. Filmy opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje ich życie prywatne w niepewnych czasach, gdzie każdy dzień mógł być ostatnim.

W rolach głównych występują aktorzy znani z ekranu kinowego, tj. Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobald.

Była to nietypowa lekcja historii, która na długo zapadnie nam w pamięci,

Po powrocie do szkoły około 11.30 uczniowie udali się na stołówkę, by zjeść obiad, następnie odbyły się zaplanowane zajęcia dydaktyczne.