Jak nie czytam, jak czytam

8 czerwca o godz. 10.00 na terenie naszej szkoły dołączyliśmy do bicia rekordu w czytaniu.

Dnia 8 czerwca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Jeżowem – Kameralnem wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam” – łącznie 90 uczniów z klas 0-VII.

Akcja była wpisana w ogólnopolski tydzień czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W piątek 8 czerwca od godz. 10.00 do 11.00 uczniowie naszej szkoły zebrali się na boisku szkolnym, w bibliotece, na placu zabaw, na świetlicy razem z wychowawcami, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Chcieliśmy stworzyć każdemu uczniowi okazję, by mógł czytać to, na co ma ochotę i miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników. Propagując tą akcję, pokazaliśmy uczniom, że książka nie musi się kojarzyć z lekturą obowiązkową, że czytanie daje mnóstwo radości i satysfakcji a także, że czytelnikiem są nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele.

Akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibiolotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Bibioloteka w szkole” i nauczycieli pracujących w naszej szkole. W akcję włączyli się nauczyciele, którzy wspólnie z dziećmi czytali ulubione książki. W ramach przygotowania do tego wydarzenia wybrani nauczyciele przygotowali okolicznościową dekorację promującą czytanie wśród dzieci.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy oczekują kolejnego takiego wspólnego czytania. Spotkanie to zakończyła ożywiona dyskusja na temat przeczytanych fragmentów utworów literackich, która sprowokowała uczniów do wymiany zdań i wpłynęła na podjęcie samodzielnych prób stworzenia utworów literackich.

 

https://czytamy.org/

 

Wspólne czytanie