Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Jeżowe

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony w 2011 r. Jest to data symboliczna, nawiązująca do wydarzeń, które miały miejsce 1 marca 1951. To właśnie tego dnia w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Śmierć ponieśli: Łukasz Ciepliński, Mieczysław Kawalec, Józef Batory, Adam Lazarowicz, Franciszek Błażej, Karol Chmiel i Józef Rzepka.
W gminie Jeżowe uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego
i niepodległościowego podziemia odbyły się w tym roku w niedzielę 5 marca w Nowym Narcie i uczestniczyła w nich również nasza szkoła wraz z Pocztem Sztandarowym.
W kościele p w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie o godz. 10.30 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji niezłomnych z udziałem władz samorządowych, z Wójtem Gminy p. Markiem Stępakiem na czele, przedstawicielami Policji, Żołnierzy Podhalańskich, Straży Pożarnej, Dyrektorów Szkół, harcerzy oraz Pocztów Sztandarowych. Po zakończonej Mszy św. uczniowie z PSP w Starym Narcie przedstawili krótki program słowno- muzyczny zapoznając zebranych z historią tamtych czasów i tragiczną sytuacją Żołnierzy Wyklętych w powojennej Polsce.