Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II i Mogiły

 

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy III uczestniczyli  w wycieczce do Łagiewnik, Centrum Jana Pawła II i Mogiły. Towarzyszyli im rodzice, Ksiądz Proboszcz Andrzej Kołcz, Pani Dyrektor Maria Łyko i wychowawczyni Elżbieta Rodzeń. Zwiedziliśmy Sanktuarium   i klasztor, aby dowiedzieć się więcej o tajemnicy siostry Faustyny oraz zobaczyć miejsce, w którym przebywała. Udaliśmy się do pierwotnego starszego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie złożone są relikwie siostry Faustyny Kowalskiej. Mogliśmy zobaczyć również zabudowania klasztorne, gdzie żyła i zmarła św. Faustyna. Udaliśmy się do monumentalnej Bazyliki Miłosierdzia Bożego konsekrowanej w czasie ostatniej pielgrzymki przez Ojca Świętego. Ta wielka, nowoczesna budowla pod względem architektonicznym bardzo różni się od tradycyjnych budowli sakralnych. Centralnym punktem przykuwającym uwagę wiernych w jasnym, rozległym i przeszklonym wnętrzu jest ołtarz z obrazem Jezusa Miłosiernego i tabernakulum w kształcie globu ziemskiego. Później udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Zobaczyliśmy tam płytę z grobu Jana Pawła II pochodzącą z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie.
Do Sanktuarium zostały ofiarowane relikwie Jana Pawła II. Najcenniejszą z nich jest Ampułka z krwią Papieża, zamknięta w szklanej szkatule, została umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza stojącego pośrodku ośmiobocznego Kościoła.

Następnym punktem wycieczki była Mogiła. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy późnym wieczorem do domu. Myślę, że wszyscy będą bardzo miło wspominać naszą  wycieczkę komunijną.

 

Wycieczka komunijna