Kiermasz bożonarodzeniowy

10 grudnia 2016 roku został zorganizowany kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przez Szkolne Koło Caritas przy współpracy z Samorządem Uczniowskim, Szkolną Radą Rodziców, wychowawcami klas 0-VI oraz z parafią Świętego Jana Chrzciciela w Jeżowem. Po każdej mszy świętej członkowie SKC pod opieką nauczycieli pełnili dyżur, w czasie którego mieszkańcy naszej miejscowości mogli zakupić świąteczne ozdoby i wesprzeć naszą szkołę.

Przygotowania do kiermaszu trwały już od początku listopada. Wszyscy uczniowie ze SKC z zaangażowaniem przygotowywali ozdoby bożonarodzeniowe, gromadzili potrzebne materiały i wykazywali się kreatywnością tworząc nietuzinkowe stroiki z żywej choiny.

Przygotowaliśmy piękne kartki świąteczne, choinki z orzechów, stroiki, bombki wykonane różnymi technikami, zawieszki z szyszek, brzozy, wianki, rodzice upiekli pierniki i pierniczki oraz babeczki. Część ozdób została wykonana przez nauczycieli i rodziców. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierniczkowe choinki, gipsowe płaskorzeźby szopki betlejemskiej, stroiki w kształcie gwiazdy malowane sprayem z dodatkami elementów naturalnych oraz minimalistyczne stroiki z figurkami z masy gipsowej.

Na kiermaszu można było zakupić świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Dziękujemy za życzliwość i miłą atmosferę podczas kiermaszu oraz docenienie naszej pracy.

Nasze prace