Jasełka bożonarodzeniowe

Dziś w stajence mały Jezus się narodził,

I pobożnie swoje małe rączki złoży,

Chociaż jest maleńki, błogosławi już ,

Wszystkim, którzy zaśpiewali Mu…”

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania przy wigilijnym stole oraz dzielenia się radością z przyjścia na świat Maleńkiej Miłości, dlatego nasza szkolna społeczność w uroczysty sposób rozpoczęła czas świętowania narodzin Zbawiciela.

Dnia 22 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w PSP im. Św. Urszuli Ledóchowskiej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Na szkolnej świetlicy byli obecni wszyscy uczniowie, Ksiądz Proboszcz, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy obsługi.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Łyko, która serdecznie powitała zebranych, następnie zaprosiła do wysłuchania Jasełek pod hasłem: „Dziś w stajence mały Jezus się narodził…” w wykonaniu uczniów klas II-VI, przygotowanych przez p. Annę Szczęch i p. Joannę Zyburę.

Podczas inscenizacji uczniowie wcielili się w postacie biblijne, odgrywając role jak profesjonalni aktorzy. Maryja , Józef, aniołowie, pasterze, Trzej Królowie pięknie prezentowali się w strojach, przybliżając zebranym po raz kolejny cud narodzin Jezusa – Maleńkiej Miłości w ubogiej stajni na sianie. Całość przedstawienia dopełniały piękne polskie kolędy i pastorałki przy akompaniamencie uczniów uczących się w szkole muzycznej. Po zakończeniu części artystycznej Pani dyrektor podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie pięknej inscenizacji bożonarodzeniowej.

Punktem kulminacyjnym była szkolna Wigilia, rozpoczęta wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg świętego Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa przez Księdza Proboszcza Andrzeja Kołcza, który następnie złożył wszystkim życzenia z okazji świat Bożego Narodzenia. Potem świąteczne życzenia złożyła również Pani Dyrektor. Na koniec wychowawcy klas rozdali uczniom opłatek i wszyscy zebrani w radosnej atmosferze dzieląc się opłatkiem składali sobie świąteczne życzenia. Szkolną Wigilię zakończyliśmy wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek.

 

Występ jasełkowy