Jasełka 2018

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących misterium bożonarodzeniowe.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 21 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Na świetlicy zebrali się wszyscy uczniowie, Ksiądz Proboszcz, nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Łyko, która wszystkich przywitała i zaprosiła do wysłuchania uczniów klasy V, VII i VIII, którzy przygotowali „Jasełka” pod kierunkiem pani Anny Drelich i Haliny Rogala.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Uczniowie z radością odgrywali swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni, a piękna scenografia betlejemskich klimatów tego dnia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy i wszystkich zgromadzonych wprowadziła w świąteczny nastrój.

Po przedstawieniu „Jasełek” Pani Dyrektor podziękowała młodym aktorom i ich opiekunom za przygotowanie tej pięknej inscenizacji. Następnie miało miejsce spotkanie opłatkowe, któremu przewodniczył Ksiądz Proboszcz Andrzej Kołcz. Najpierw rozpoczął wspólną modlitwą, złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, po czym zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia. Na koniec wszyscy zaśpiewali wspólnie kilka kolęd i pastorałek, co stworzyło wyjątkową atmosferę.

Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

 

 

Jasełka