Dzień Patrona

Uśmiechajcie się,

bądźcie słoneczkami

rozsyłającymi naokoło promyki ciepła,

światła i Bożego szczęścia”.

Św. Urszula Ledóchowska

29 maja 2018 roku o godz.11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły – św. Urszuli Ledóchowskiej w wykonaniu uczniów ze Szkolnego Koła Caritas, którą przygotowały panie: Anna Szczęch i Joanna Zybura oraz Renata Łyko, która była odpowiedzialna za dekoracje okolicznościowe.

Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Maria Łyko, która powitała serdecznie zebranych uczniów, wychowawców i nauczycieli. Następnie przywołała dzień sprzed dwóch lat, kiedy to nasza szkoła otrzymała Sztandar i Imię św. Urszuli Ledóchowskiej, wychowawczyni i wielkiej patriotki niezwykle zasłużonej w walce o odzyskanie niepodległości. Święta Urszula, jak podkreślała Dyrektor Szkoły, była wymagającą nauczycielką, która wychowując dla Boga, wychowywała młode pokolenie dla Ojczyzny. Jak podkreśliła Pani Dyrektor, nasza patronka mówiła: „Moją polityką jest miłość…” , kolejno przytoczyła cytat umieszczony na tablicy pamiątkowej, przypominając o powołaniu każdego człowieka do świętości.

Część artystyczną poprzedziła krótka prezentacja multimedialna przybliżająca życie i działalność założycielki Zgromadzenia Serca Jezusa Konającego. Następnie uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny, w którym pokazano aktualność przesłania św. Urszuli Ledóchowskiej. Szczególną uwagę zwrócono na potrzebę bycia „apostołem uśmiechu” w naszych czasach, kiedy wszyscy się spieszymy, jesteśmy zatroskani i skupieni na sprawach dnia codziennego. Na zakończenie młodzi artyści zaśpiewali piosenkę „Taki duży, taki mały może świętym być”.

Po skończonej akademii pani Dyrektor Maria Łyko podziękowała za przygotowanie uroczystości i okolicznościowych kotylionów. Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do swoich klas.

 

Dzień Patrona