Dzień Babci i Dziadka

   Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.
Dnia 22 stycznia 2018r. w naszej szkole odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie Pani Dyrektor Maria Łyko przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami a następnie złożyła im życzenia w dniu ich święta. Uczennica klasy III Oliwia Kozak przywitała wszystkich gości następującymi słowami: „Witać gości to nie sztuka, potrafią też mali, a na dowód, że potrafią, nas tutaj przysłali. Witam babcie, witam dziadków na lewo, na prawo, jeśli Wam się podobało, uderzcie nam brawo”. W udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Dziś mojej babci życzenia złożę,
w wiązankę kwiatów serduszko włożę
i wiem, że bardzo będzie się cieszyć,
kiedy zobaczy, że do niej śpieszę.
Moja babunia najlepsza w świecie,
wszystkim wam powiem, bo wy nie wiecie.
Ja babcię kocham, ściskam za szyję,
niech będzie zdrowa i sto lat żyje!

Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie.
Na koniec uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich gości na skromny poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka