Akcja “Wylosuj Anioła” – Zostań Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego

Klasa II wraz z wychowawcą klasy p. Elżbietą Rodzeń pomysłodawcą całej akcji wzięła udział w akcji Wylosuj Anioła. Akcja polegała na napisaniu listów, wykonaniu własnoręcznie robionych kartek, które zostały  wysłane do chorych dzieci z oddziału onkologicznego jednego ze szpitali w Lublinie. Do listów i kartek zakupiono drobne upominki, które wysłano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – jak mówi rodzic chorego dziecka „wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuje. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa?”