Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski czytali– bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę w związku z akcją pt. „Jak nie czytam, jak czytam”

W naszej Szkole akcja ta została przeniesiona na  10 czerwca 2019 roku. W Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Jeżowem – Kameralnem wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam” – łącznie 104 uczniów z klas 0-VIII.

W poniedziałek 10 czerwca od godz. 10.00 do 11.00 uczniowie naszej szkoły zebrali się w bibliotece, na placu zabaw, na świetlicy razem z wychowawcami, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Uczniowie mieli okazję do czytania tego, na co mają ochotę. Była to okazja aby miło spędzić czas w szkole w towarzystwie rówieśników i nauczycieli. Nasi uczniowie już wiedzą, że książka wcale nie musi kojarzyć się z obowiązkową lekturą, a czytanie daje dużo radości i satysfakcji.

Ta ogólnopolska akcja została zorganizowana przez Towarzystwo Nauczycieli i Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole” i nauczycieli pracujących w naszej szkole. W akcję włączyli się nauczyciele, którzy wspólnie z dziećmi czytali ulubione książki. W ramach przygotowania do tego wydarzenia nauczyciele przygotowali okolicznościową dekorację promującą czytanie wśród dzieci.

Akcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy oczekują kolejnego takiego wspólnego czytania. Spotkanie to zakończyła ożywiona dyskusja na temat przeczytanych fragmentów utworów literackich i zachęcenia do przeczytania polecanych tytułów.

https://czytamy.org/